Dobrodošao na čarobnjaštvo. Ako si član molimo te da se uloguješ, a ukoliko si nov/a, molimo te da se registruješ na forum.

SREĆNO FORUMAŠENJE

Join the forum, it's quick and easy

Dobrodošao na čarobnjaštvo. Ako si član molimo te da se uloguješ, a ukoliko si nov/a, molimo te da se registruješ na forum.

SREĆNO FORUMAŠENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

1Baltazar-Cole Turner Empty Baltazar-Cole Turner Sre Jan 27, 2010 6:09 am

baltazar

avatar

Učenici
Učenici
Ime:Baltazar
Godina:23
http://imalbum.aufeminin.com/album/D20060616/192395_KHU33Y3BXAZLCQ14Y6VEWJCPBJ3FI4_balthazar_H220617_S.jpg
Moć-Telekineza
Tip:carobnjak
Šta volite, a šta ne-volim magiju obozavam zlo a mnogo mrzim dobro
O vama:o meni nema puno da se prica polu sam demon polu covek
Status naloga:Prihvćen

2Baltazar-Cole Turner Empty Re: Baltazar-Cole Turner Sub Jan 30, 2010 1:15 pm

salkal32

salkal32

Administrator
Administrator
III lekcija-Feniksi


Domaći:
1. Navedite mi neka poluljudska stvorenja.
2.Napišite mi nešto o sfingama.


1.vukodlaci,vampiri,vendigo,sirene,vestice,demoni,sfinge,kentaur...

2.Sfinga biće je s lavljim tijelom, a ovnovom, sokolovom, jastrebovom ili ljudskom glavom; postoji u egipatskoj i grčkoj mitologiji, a javlja se i u hinduizmu.
Sfingino ime dolazi od grčke riječi Σφιγξ, Sphigx, [Sphinx], izvedene od glagola σφιγγω, sphiggo, [sphingo] = "zadaviti". Naime, u grčkoj mitologiji govori se da bi zadavila svakoga tko nije znao rješenje njezine zagonetke.Prvo se javlja u Egipćana u Staroj Državi, a potom je preuzeta i u grčku mitologiju. Grci su je prikazivali na slikama na vazama i reljefima kako stoji, za razliku od ležeće egipatske s različitim licima ili muškim licem, i to kao krilatog lava sa ženskom glavom ili pak kao ženu s lavljim šapama, pandžama i prsima, a zmijskim repom i orlovim krilima.U grčkoj mitologiji postojala je samo jedna sfinga, demon uništenja i nesreće. Prema Heziodu[1] bila Ehidnina i Ortova, prema Apolodoru[2] Ehidnina i Tifonova kći, a prema Pauzaniju[3] Lajeva je kći.
Hera (ljuta na Tebance jer nisu kaznili Laja koji je oteo Hrizipa iz Pise), Ares (zato što je Kadmej ubio njegova sina zmaja[4]), Dioniz[5] ili Had[6], ovisno o izvorima, poslali su Sfingu iz njezine domovine Etiopije[7] (Grci su se sjećali Sfingina strana porijekla: Etiopija je bio naziv za daleke zemlje, pa se tako to odnosi i na Egipat, gdje je Sfinga bila muško biće, prikaz faraona ili boga Sunca). u Tebu. Prema drugim izvorima[8] bila je jedna od Kadmejovih kćeri koju su izludjeli i koja je pretvorena u čudovište.

Sada sam ti kopirala ovo..Ali sledeci put necu,jer je ono pogeresn napisano!! Sledeci put tema ce biti obrisana/// Inace ovo je ocena 5 !

http://www.carobnjastvo.com

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu




          



Free forum | ©phpBB | Besplatan Forum međusobnog pomaganja | Signalizirajte zloupotrebu | Latest discussions